Termoterapia

Łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH) to problem, który dotyka wielu mężczyzn po 50. roku życia. Uciążliwe objawy ze strony układu moczowego, takie jak między innymi zwiększona częstotliwość oddawania moczu i pojawiające się przy tym bóle, wpływają na pogorszenie jakości życia.

Termoterapia jest zabiegiem leczenia powiększonej prostaty ciepłą temperaturą. Polega na wykorzystaniu promieniowania mikrofalowego w celu redukcji zwiększonej tkanki prostaty. Przeprowadzana jest pod znieczuleniem w warunkach szpitalnych. Zabieg termoterapii powinien być też poprzedzony kompleksowymi badaniami diagnostycznymi.

Postępowanie po zabiegu

Pacjent jest wypisywany ze szpitala tuż po zakończeniu zabiegu. W niektórych przypadkach wymagane jest utrzymanie cewnika moczowego. Przez pewien czas mogą być odczuwane nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu moczowego, czasami zauważalne jest też niewielkie krwawienie. Są to naturalne objawy zachodzące po zabiegu, jednakże, gdyby wywoływały niepokój, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Grzegorz Barański lek. med urolog, chirurg, lekarz medycyny estetycznej
ul. Wyspiańskiego 2a, 87-300 Brodnica
rejestracja: 501061771

Prywatny gabinet urologiczny 

wtorek 9.00 - 12.00
środa 16.30 - 19.00

 

Gabinet medycyny estetycznej i gabinet  kosmetologiczny 

Grzegorz Barański,  Agnieszka Fiszer

Brodnica ul. Aleja Leśna 1a

zabiegi wykonywane od poniedziałku do soboty po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, komunikatorem  lub mailem. 

telefon  501061771 , 666500646

 

 

 
Masz wątpliwości?
Napisz do nas!
Projekt i wykonanie asmedia.pl. © 2022 URODAMED - Medycyna estetyczna. Wszystkie prawa zastrzeżone.